Umpire Allocations

Round 13
Wednesday 19 June 2019
pl Kingston Blues v Bye
21c Kingborough Tigers v Bye
6:15PM Reserve:
Court 5 pl AYC Aurion v Cripps Waratah R. Donoghue (SES) H. Donoghue (Kil)
Court 6 21a Cripps Waratah v AYC Camry J. Nicholls (Pal) E. Maginnis (Kar)
Court 7 21b Huon Valley v Kilburn Blue J. Dillon (Kil) R. Strong (C/W)
Court 8 21b Cripps Waratah Blue v Cripps Waratah Black A. Thompson (Huon) M. Foster (Kar)
7:40PM Reserve: L. Morman (Kar)
Court 5 pl St.LukesHealth v OHA M. Aitken (AYC) J. Adams (Kin)
Court 6 21a OHA v St.LukesHealth Blue R. Strong (C/W) M. Foster (Kar)
Court 7 21b Kilburn White v St.LukesHealth L. Hochman (C/W) G. Summers (Tig)
Court 8 21c OHA v South East Suns G. Jacobson (Tig) J. Clow (Kil)
9:05PM Reserve: J. Fox (Kin)
Court 5 21a Stingas 15s v Kingborough Tigers J. Nicholls (Pal) C. Bidwell (Pal)
Court 6 21a St.LukesHealth Red v Palena Black G. Jacobson (Tig) L. Morman (Kar)
Court 7 21b Palena Yellow v South East Suns M. Foster (Kar) T. Dillon (Huon)
Court 8 21c Palena Panthers v Kilburn K. Mollineaux (Kar) A. Thompson (Huon)
Thursday 20 June 2019
6:15PM Reserve: E. Davie (Kin)
Court 5 21b AYC Rukus v Kingston Blues M. Batchelor (SES) J. Clow (Kil)
Court 6 17d AYC Landcruiser v OHA White J. Hochman (C/W) L. Hochman (C/W)
Court 7 17d Kilburn v South East Suns Z. Bird (AYC) E. Webb (Kin)
Court 8 w1 Palena Panthers v Cripps Waratah R. Donoghue (SES) J. Nicholls (Pal)
7:40PM Reserve:
Court 5 w1 Kingston Blues v Stingas 17s K. Mckeown (AYC) C. Davies (SES)
Court 6 w4 Kingborough Tigers v South East Suns J. Hochman (C/W) J. Nicholls (Pal)
Court 7 w4 Cripps Waratah v Kingston Blues S. Cate (SES) L. Hochman (C/W)
Court 8 w4 Huon Valley v OHA A. Thompson (Huon) K. Mollineaux (Kar)
Saturday 22 June 2019
11b AYC Corolla v Bye
13c Huon Valley v Bye
15a Cripps Waratah Black v Bye
15c St.LukesHealth Blue v Bye
15e St.LukesHealth v Bye
17c Kingborough Tigers v Bye
w1 OHA v Bye
w4 Palena Panthers v Bye
w5 South East Suns v Bye
w6 South East Suns Orange v Bye
w7 Friends Red v Bye
8:40AM
Court 1 11b Huon Valley v South East Suns Blue A. Fracolossi (AYC) M. Young (Kil)
Court 2 13b Palena Panthers v Cripps Waratah Black S. Tonner (OHA) D. Richards (Tig)
Court 3 13b St.LukesHealth Blue v St.LukesHealth Red Alissa Bean (Kar) S. Heawood (Kar)
Court 4 13b Kingston Aqua v Kilburn E. Monks (Kar) A. Jakubiszyn (C/W)
Court 5 11a OHA Gold Dashers v Cripps Waratah Black M. Einoder (Kil) T. Gray (SES)
Court 6 11a Kingston Blue v Cripps Waratah Blue A. Cruse (OHA) M. Leatua (OHA)
Court 7 11b Kingston White v AYC Yaris M. Batchelor (SES) T. Brown (SES)
Court 8 11b St.LukesHealth v South East Suns Orange L. Carr (Kin) E. Baldwin (Kin)
Court 9 13b Kingston White v OHA Green L. Sayer (AYC) T. Kamaric (C/W)
Court 10 13b Cripps Waratah Blue v South East Suns Michael Visser (OHA) N. Bester (OHA)
9:50AM
Court 1 13a St.LukesHealth Blue v Cripps Waratah Black E. Doyle (Huon) D. Richards (Tig)
Court 2 11a St.LukesHealth Red v Palena Panthers S. Heawood (Kar) A. Cruse (OHA)
Court 3 11d Kilburn v OHA Green Dots P. Witzerman (AYC) S. Brown (Fri)
Court 4 13e AYC Kluger v Kilburn White A. Grace (C/W) S. Burns (C/W)
Court 5 13a Huon Valley v St.LukesHealth Red R. Donoghue (Kil) H. Maw (Pal)
Court 6 13a Kingston Blue v Cripps Waratah Blue L. Hennessey-Smith (Kin) B. Jones (SES)
Court 7 13a South East Suns v Kilburn J. Paterson (C/W) M. Lamb (Kar)
Court 8 13a OHA Gold v Palena Panthers J. Thompson (Kin) A. Gatehouse (SES)
Court 9 15e AYC Rav4 v Kilburn White A. Raphael (OHA) S. Butler (OHA)
Court 10 11d South East Suns Blue v South East Suns Orange S. Devine (OHA) K. Clow (Kil)
10:10AM
AYC 1 11c Cripps Waratah Blue v Palena Panthers S. Crawford (Kil) E. Cooper (Kil)
AYC 2 11d St.LukesHealth Blue v Huon Valley A. Baker (AYC) R. Devlin (Tig)
AYC 3 11c AYC Prius v St.LukesHealth Red C. McKinnon (C/W) A. Barwick (C/W)
AYC 4 11c Cripps Waratah Black v Kingston Aqua L. Boulter (Pal) B. Monks (SES)
11:00AM
Court 1 13e St.LukesHealth Red v South East Suns Orange I. Payne (C/W) G. Devereux (C/W)
Court 2 15d Cripps Waratah Blue v Cripps Waratah Black M. Stubbs (SES) O. Perry (Kin)
Court 3 15e Palena Yellow v South East Suns C. Cresswell (C/W) A. Raphael (OHA)
Court 4 15e Kilburn Blue v Kingston Teal K. Raspin (SES) J. Martin (Fri)
Court 5 13d Cripps Waratah Black v South East Suns Blue M. Traynor (Kar) K. Foster (Kar)
Court 6 13d Kingborough Tigers v Kingston Navy Z. Berry (SES) S. Malloy (Kil)
Court 7 13d Cripps Waratah Blue v South East Suns Orange L. Snead (AYC) Michael Visser (OHA)
Court 8 13d Kilburn Blue v St.LukesHealth Blue E. Wilson (Kin) T. Gray (SES)
Court 9 15d Huon Valley v Kingston Navy M. Lamb (Kar) N. Bester (OHA)
Court 10 15d OHA Gold v Palena Black B. Sheppard (Kil) G. Smith (Kil)
11:20AM
AYC 1 15b Kilburn v Cripps Waratah Blue R. Devlin (Tig) A. Baker (AYC)
AYC 2 15b Palena Yellow v Palena Black V. Brown (OHA) Maddi Visser (OHA)
AYC 3 15b South East Suns v Cripps Waratah Black J. Clow (Kil) J. Coatman (Kar)
AYC 4 15b Kingston Aqua v St.LukesHealth Suzette Weeding (Pal) H. Maw (Pal)
12:10PM
Court 1 13c Kilburn Blue v Kilburn White E. Webb (Kin) P. Swanson (OHA)
Court 2 15c Kilburn White v AYC Hiace S. Tylutki (C/W) M. Bourke (Huon)
Court 3 15c South East Suns v Kingston Green D. Dennis (C/W) S. Aryal (Pal)
Court 4 15c Kilburn Blue v Kingborough Tigers S. Tonner (OHA) K. Raspin (SES)
Court 5 13c St.LukesHealth v Palena Black J. Martin (Fri) K. Foster (Kar)
Court 6 13c Palena Yellow v Kingston Green A. Carney (Fri) M. D'Abate (Kar)
Court 7 13e Palena Panthers v OHA Black A. Milne (Kil) A. Gatehouse (SES)
Court 8 13c AYC Prado v Cripps Waratah S. Lowry (Pal) T. Mayne (Kin)
Court 9 15c AYC Sportivo v St.LukesHealth Red S. Lambert (Pal) J. Adams (Kil)
Court 10 15c Cripps Waratah v Palena Panthers E. Atkins (Kar) K. Mckeown (AYC)
12:30PM
AYC 1 w3 St.LukesHealth Blue v OHA Green S. Fitzpatrick (Kil) N. Pace (C/W)
AYC 2 w3 St.LukesHealth Red v Huon Valley L. Sandford (SES) J. Dillon (Kil)
AYC 3 w3 OHA Gold v Palena Panthers K. Mollineaux (Kar) E. Davie (Kin)
AYC 4 w3 Kingborough Tigers Black v Kingborough Tigers Gold J. Clow (Kil) E. Fitzpatrick (Kil)
1:20PM
Court 1 w7 St.LukesHealth v Palena Yellow A. Webb (AYC) M. Clow (Kil)
Court 2 w4 AYC Cruiser 70 v St.LukesHealth I. Mayne (Kin) J. Nicholls (Pal)
Court 3 15a Palena Panthers v Stingas 13s Z. Watson (Kar) Mitch Cleland (Kil)
Court 4 15a Kingston Blue v Kilburn B. Hoggett (C/W) R. Strong (C/W)
Court 5 17c Kilburn v OHA Green E. Webb (Kin) J. Coatman (Kar)
Court 6 w5 Kilburn White v Friends White G. Shelton (Kin) E. Mollineaux (Kar)
Court 7 w5 Kilburn Blue v Cripps Waratah Black C. Davies (SES) H. Mollineaux (Kar)
Court 8 w6 Palena Panthers v AYC Hilux J. Shelverton (Fri) S. Anderson (OHA)
Court 9 15a South East Suns v St.LukesHealth M. Bourke (Huon) J. Gillam (Pal)
Court 10 15a Kingston White v Cripps Waratah Blue J. Sice (C/W) T. Pitt (Tig)
2:00PM
AYC 1 17c Cripps Waratah Blue v AYC Seca N. Pace (C/W) C. Murphy (Pal)
AYC 2 17c Palena Panthers v Kingston Aqua Z. Bird (AYC) V. Brown (OHA)
AYC 3 17d OHA Black v Palena Panthers E. Davie (Kin)
2:45PM
Court 1 w5 St.LukesHealth Blue v OHA S. Morrison (Huon) K. Lowry (Fri)
Court 2 w2 AYC Tarago v Friends J. Hochman (C/W) L. Hochman (C/W)
Court 3 w2 Kilburn v Huon Valley I. Pace (C/W) R. Strong (C/W)
Court 4 w2 South East Suns v Kingston Blues J. Nicholls (Pal) L. Morman (Kar)
Court 5 w5 Cripps Waratah Blue v Friends Red T. Mayne (Kin) T. Golding (AYC)
Court 6 w3 Kilburn v AYC C-HR A. Mustchin (Kar) M. Foster (Kar)
Court 7 17a Kilburn White v OHA Gold J. Thompson (Kin) M. Jones (C/W)
Court 8 17b Cripps Waratah v South East Suns B. Sheppard (Kil) T. Pitt (Tig)
Court 9 w2 Cripps Waratah v OHA E. Fox (Kin) C. Davies (SES)
Court 10 w2 St.LukesHealth v Kingborough Tigers E. Jones (C/W) E. Schueler (C/W)
4:10PM
Court 1 w7 Palena Black v Kilburn Michele Visser (OHA) C. Smith (AYC)
Court 2 w5 Kingborough Tigers v AYC Fortuner C. Bidwell (Pal) J. Hochman (C/W)
Court 3 w1 St.LukesHealth v AYC GT 86 E. Fox (Kin) R. Donoghue (SES)
Court 4 w6 Kilburn v South East Suns Blue O. Perry (Kin) K. Mollineaux (Kar)
Court 5 w6 Huon Valley v Friends White Mia Visser (OHA) H. Mollineaux (Kar)
Court 6 w5 St.LukesHealth Red v Palena Panthers E. Schueler (C/W) M. Batchelor (SES)
Court 7 17b AYC Lexus v Kingston White J. Dillon (Kil) I. Pace (C/W)
Court 8 17a Cripps Waratah Black v Kingston Blue M. Foster (Kar) J. Adams (Kil)
Court 9 w7 South East Suns v Friends White E. Rainbird (OHA) G. Webster (C/W)
Court 10 w7 AYC Coaster v OHA J. Gillam (Pal) L. Hochman (C/W)
5:35PM
Court 5 w6 Friends Red v AYC Hybrid C. Murphy (Pal) N. Warnes (C/W)
Court 6 17c Cripps Waratah Black v St.LukesHealth T. Golding (AYC) S. Morrison (Huon)
Court 7 17b Kilburn Blue v Palena Panthers E. Warnes (C/W) A. Singles (C/W)
Court 8 17a Cripps Waratah Blue v St.LukesHealth K. Mckeown (AYC) E. Wapstra (Kil)